6 Sposobów Aby Zadbać o Swoją Skórę

6 Sposobów Aby Zadbać o Swoją Skórę

Twoja skóra jest największą częścią całego ciała, ale wielu z nas poświęca mniej czasu na jej pielęgnację niż na mycie włosów. Biorąc pod uwagę, jak ważna jest nasza skóra, jest to naprawdę szokujące, gdy o tym myślisz. Dbanie o swoją skórę nie jest trudne, ale musisz wiedzieć, co robić. Poniższe sześć sposobów może pomóc Ci zadbać o swoją skórę i chronić ją tak, aby była zdrowa i wyglądała najlepiej, niezależnie od tego, ile masz lat.

Nie pal

Wszyscy wiemy, co palenie robi z naszymi płucami i sercem, ale czy wiesz, że jest ono również niekorzystne dla skóry? Palenie zwęża naczynia krwionośne w zewnętrznych warstwach skóry, zmniejszając przepływ krwi. Zmniejsza to ilość tlenu i niezbędnych składników odżywczych w skórze. Jednocześnie niszczy kolagen i elastynę, co powoduje, że skóra wydaje się dużo starsza i zwiększa ryzyko powstawania zmarszczek. Jeśli chcesz wyglądać młodo, nie zapalaj tego papierosa.

Sprawdź swoją dietę

Dieta bogata w warzywa, owoce, pełnowartościowe i chude białka nie tylko pomoże Ci wyglądać i czuć się najlepiej, ale także będzie promować młodszy wygląd skóry. Co prawda, badania są dość ograniczone na temat związku między dietą a skórą, ale powszechnie uważa się, że ci, którzy jedzą dobrze i piją dużo wody, mają młodo wyglądającą skórę.

Chroń się przed słońcem

Chociaż prawdą jest, że Słońce daje życie naszej planecie i potrzebujemy jego dobrej dawki do życia, zbyt duża ekspozycja na promienie ultrafioletowe słońca może uszkodzić skórę, a nawet spowodować raka. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja skóra będzie wyglądać jak najlepiej, musisz ograniczyć swoją ekspozycję. Jeśli wychodzisz lub lubisz spędzać dużo czasu na zewnątrz, ważne jest, abyś się chronił.

  1. Stosuj filtr przeciwsłoneczny – Zawsze stosuj filtr przeciwsłoneczny z filtrem SPF o wartości co najmniej 15. Stosuj w miarę co dwie godziny, aby zapewnić maksymalną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
  2. Znajdź te zacienione miejsca – Spędzając dłuższy czas na zewnątrz, szukaj tych cienistych miejsc pod drzewami, szczególnie między godziną 10 a 14, gdy słońce jest najsilniejsze.
  3. Załóż odpowiednią odzież – Zawsze używaj odpowiedniej odzieży, gdy spędzasz dużo czasu na zewnątrz. Staraj się nosić kapelusze, które zaciemnią twarz i ochronią głowę, a także stosuj koszule z długimi rękawami i długie spodnie, aby ograniczyć ekspozycję na ręce i nogi.

Mydło wysokiej jakości

Kto nie lubi miłych kąpieli w wannie lub dobrego prysznica, pod którym można wyczyścić skórę z wszelkich zabrudzeń i brudu w ciągu dnia? Prysznice i kąpiele mogą sprawić, że poczujesz się lepiej, a nawet będziesz mógł prowadzić zdrowsze życie. Jednak nie wszystkie mydła są tak naprawdę dobre dla Twojej skóry. Silne mydła i detergenty mogą w rzeczywistości pozbawiać skórę naturalnych olejków, których potrzebuje dla optymalnego zdrowia. Chociaż nie chcesz czuć się zatłuszczony, Twoja skóra potrzebuje niektórych z tych naturalnych olejów, aby promować regenerację i zdrowy wygląd skóry. Próbuj używać łagodnego mydła i nie przebywaj w wodzie zbyt długo jeżeli temperatura jest zbyt wysoka. Letnia woda również wyczyści twoje ciało podczas gdy jest to o wiele zdrowsze dla Twojej skóry.

Unikaj stresu

To niezwykłe, jak bardzo stres może wpływać na ogólny stan zdrowia. Wykazano, że niekontrolowany stres może wywołać wybuch trądziku, a nawet krost, które mogą zaszkodzić Twojej skórze. Aby temu zaradzić, znajdź sposoby na kontrolowanie swojego stresu, a nawet złagodzenie go. Niższe poziomy stresu sprzyjają lepszemu zdrowiu we wszystkich systemach Twojego organizmu, w tym również w skórze.

Leczenie skóry

Ważne jest, aby nie tylko oczyścić skórę i chronić ją przed uszkodzeniami, ale także odpowiednio o nią dbać. Jak to zrobić? Jest wiele różnych sposobów, na jakie można to zrobić. Używanie łagodniejszych mydeł jest pierwszym krokiem, ale jeśli Twoja skóra jest sucha lub uszkodzona, chcesz przenieść ją na zupełnie nowy poziom.

Spróbuj regularnie stosować preparat nawilżający z odrobiną preparatu chroniącego przed słońcem w nim. Może to naprawdę pomóc, jeśli Twoja skóra będzie sucha i pomoże Ci wyglądać młodziej. Istnieje wiele zabiegów pielęgnacyjnych, które możesz stosować. Spróbuj nałożyć na twarz maskę z azteckiej glinki leczniczej, aby zmniejszyć widoczność zmarszczek i innych wyprysków.

Kluczem do skutecznej pielęgnacji skóry jest staranność. Musisz regularnie poświęcać skórze odpowiednią uwagę, aby zapewnić, że Twoja skóra wygląda najlepiej i jest zdrowa każdego dnia.

Wniosek

Dbałość o skórę powinna być jedną z najważniejszych trosk w twoim codziennym życiu zdrowotnym, ale często jest ona ignorowana. Jednak te sześć sposobów, które pomogą Ci dbać o skórę, pomoże Ci skierować się na właściwą drogę ku właściwej pielęgnacji, tak aby Twoja skóra wyglądała jak najlepiej. Pamiętaj, że pielęgnacja skóry jest niezbędna dla każdego, kto chce prowadzić zdrowe życie. Na co więc czekasz? Już dziś zacznij dbać o swoją skórę we właściwy sposób, aby móc prowadzić szczęśliwe i zdrowe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *