Jak prawidłowo nawilżać cerę?

Znam wiele osób, które od wielu lat szukają tego “idealnego” preparatu nawilżającego. I choć w wielu przypadkach ma to związek z używanym produktem, to często zdarzają się też błędy, które dotyczą sposobu aplikacji oraz ogólnego podejścia do pielęgnacji cery. Dziś chcę podzielić się z wami kilkoma najczęstszymi błędami dotyczącymi produktów nawilżających, na jakie natknęłam się w swojej karierze. Mam nadzieję, że pomogą Ci one w znalezieniu najlepszego produktu nawilżającego dla Twojej skóry!

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY DOTYCZĄCE PRODUKTÓW NAWILŻAJĄCYCH

Nie używasz w ogóle produktów o działaniu nawilżającym skóry

Jest to zdecydowanie największy błąd jaki można popełnić. Skóra nawilżona jest szczęśliwa i z pewnością będzie się starzeć w znacznie wolniejszym tempie. Dzieje się tak dlatego, że nawilżona skóra pomaga odbijać światło (dzięki czemu wygląda po prostu zdecydowanie lepiej), a efekt nawilżenia pomaga spulchnić skórę (a to z kolei jest ważne dla długotrwałego zdrowia skóry).

Nawet osoby o skórze tłustej powinny stosować preparaty nawilżające, ponieważ skóra sucha ma tendencję do wytwarzania nadmiaru tłuszczu w celu zrekompensowania braku nawilżenia. Jedyne, czego potrzeba, to odpowiedni produkt do nawilżania danego rodzaju skóry! Jeśli nie jesteś pewna, co będzie dla Ciebie najlepsze, to oczywiście zawsze chętnie pomożemy Ci znaleźć odpowiedni produkt!

Nakładanie produktu nawilżającego zbyt szybko lub zbyt „agresywnie”

Twoja skóra twarzy nie jest tak wytrzymała i gruba jak skóra ciała. Bądź delikatna podczas stosowania kremu nawilżającego i nie spiesz się! To nie jest wyścig, zauważysz różnicę, jeśli zastosujesz go lekko i powoli. Osobiście najbardziej lubię delikatnie wmasowywać lub wklepywać krem w skórę, aby uzyskać efekt stymulujący.

Używanie produktu nieodpowiedniego dla Twojego typu skóry

Pamiętaj, że nie ma jednego, uniwersalnego produktu nawilżającego! Ważne jest, aby znać swój typ skóry i znaleźć ten najlepszy dla siebie. Na przykład, jeśli zmagasz się z tłustą skórą, sięgnij po ultra lekki nawilżający krem, który z kolei dla skóry dojrzałej może nie być najlepszym rozwiązaniem. Albo, jeśli masz wrażliwą cerę, sięganie po formułę o dużej mocy może okazać się podrażniające. Zawsze dokonuj zakupów dla swojego typu skóry. Ponownie, jeśli nie jesteś pewna od czego zacząć, zawsze chętnie pomożemy!

Omijanie złuszczania naskórka

Osobiście uwielbiam złuszczanie skóry zarówno na twarzy jak i reszcie ciała! Nie tylko dlatego, że jest to wspaniałe uczucie, ale dlatego, że tak bardzo zmienia mój sposób pielęgnacji skóry. Udowodniono, że skóra złuszczona lepiej wchłania produkt, co oznacza, że otrzymujesz więcej pozytywnych efektów stosując ten sam produkt i oczywiście lepsze rezultaty!

Zdecydowanie polecam złuszczanie co najmniej 3 razy w tygodniu. Istnieją delikatne formuły dzienne lub te mocniejsze, które lepiej stosować nie częściej niż raz w tygodniu. Należy przestrzegać wskazówek, które są na opakowaniu danego produktu, ponieważ nadmierne złuszczanie może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dlatego jak zawsze najlepszym rozwiązaniem jest umiar i regularność.

Nakładanie makijażu zaraz po zastosowaniu produktu nawilżającego

Jest to kolejny duży błąd w procesie skutecznego nawilżania. Nie tylko skróci to żywotność makijażu, ale także może doprowadzić do zatkania porów i otrzymania odwrotnych rezultatów niż te, których się spodziewamy od pielęgnacji nawilżającej. Pozwól, aby Twój krem nawilżający całkowicie wysechł przed nałożeniem makijażu na twarz!

Dzięki temu skóra wchłonie wilgoć i składniki odżywcze, a Twój makijaż będzie się cieszył dłuższym i ładniejszym zużyciem. Chyba żadna kobieta nie chce wyglądać jak po wyjściu z sauny zaraz po nałożeniu swojego makijażu, szkoda tylko czasu poświęconego na wykonanie make-upu.

Jeśli będziesz się trzymać tych porad to zapewniam Cię, że Twoja skóra będzie doskonale nawilżona. To proste i skuteczne podejście do codziennej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *