Sekrety piękna dla kobiet z rozszerzonymi porami

Zlikwidowanie bardzo dużych porów jest prawie niemożliwe, ale istnieją sprytne sposoby, aby je zminimalizować. Dysponujemy profesjonalistami w dziedzinie pielęgnacji i urody, którzy przygotowali strategie zmniejszania porów. Dzięki tym rozwiązaniom uzyskasz czystą cerę, na którą zasługujesz.

Trzymaj się z dala od silikonu

Silikon, często stosowany w kosmetykach w celu zmiękczenia i ułatwienia rozprowadzania formuł, jest nie do przyjęcia dla kobiet z problemem dużych porów, twierdzi dr Debra Jaliman, nowojorska dermatolog: “Produkty do makijażu z silikonem zatykają pory i pogarszają ich wygląd“.

W produktach kosmetycznych nie należy stosować takich składników, jak dimetykon, cyklopentasiloksan i fenylo-trimeton, wszystkie te substancje to w rzeczywistości silikon. Dlatego też należy czytać składy kosmetyków, których chcesz stosować, aby zamiast pomóc nie zaszkodziły jeszcze bardziej.

Zakochaj się w bazie pod makijaż

Baza pod makijaż sprawi, że skóra stanie się gładsza i bardziej wyrównana. Dzięki temu pory i zaskórniki zostaną zminimalizowane, a makijaż pozostanie na swoim miejscu na dłużej.

 Rada makijażystki: Nałóż bazę na twarz i pozwól jej całkowicie wyschnąć przed wykonaniem makijażu. 

Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór tego typu kosmetyków. W każdej drogerii można nawet kupić produkt, który został opracowany specjalnie w celu zminimalizowania widoczności porów. Sięgaj po bazy, które mają lekkie konsystencje oraz są wzbogacone np. o witaminę C lub E.

Jak przechowujesz swój puder?

Zwróć uwagę na opakowanie swojego pudru w kompakcie. Kto by pomyślał, że opakowanie Twojego pudru może mieć wpływ na wygląd cery? Jeśli używasz pudru w kamieniu, nie wyrzucaj wkładki, która znajduje się między gąbką a produktem w momencie zakupu. Ta wkładka zapobiegnie zanieczyszczeniu produktu przez sebum z twarzy na gąbce. Kobiety z rozszerzonymi porami mają zwykle bardziej tłustą skórę i większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że powierzchnia ich pudru z czasem ściemnia się i twardnieje od kontaktu z olejem i bakteriami pozostawionymi na aplikatorze.

Złuszczaj, złuszczaj i jeszcze raz złuszczaj

Rozszerzone pory są powodowane przez martwe komórki skóry, które nie złuszczają się prawidłowo i blokują pory“, wyjaśnia dr Jaliman.

Zwykle widać to u ludzi z tłustą lub trądzikową skórą. Dlatego wszyscy eksperci zgadzają się, że złuszczanie jest najlepszym sposobem na utrzymanie czystości porów i zminimalizowanie ich widoczności.

Jeśli Twoja cera nie jest bardzo wrażliwa to warto użyć urządzeń sonicznych z łagodnym środkiem oczyszczającym. Możesz również zastosować kosmetyk złuszczający z kwasem glikolowym lub salicylowym, aby pomóc w rozpuszczeniu kleju utrzymującego martwe komórki skóry na miejscu. Dużą popularnością obecnie cieszą się toniki z kwasami czy peelingi enzymatyczne.

Bibułki matujące są Twoim kołem ratunkowym

Bibułki matujące są twoją tajną bronią do walki z dużymi porami. “Używanie bibuły na obszarze z powiększonymi porami widocznie niweluje wydzielanie się sebum i sprawia, że pory wyglądają na mniejsze“, mówi dr Jaliman.

Ponadto bibułki są najprostszym i najszybszym sposobem na odświeżenie makijażu. Zawsze przed poprawieniem make-up należy usunąć nadmiar oleju z twarzy i dopiero po tym kroku nałożyć kolejną warstwę makijażu. Pudrowanie oleistej cery to zdecydowanie nie najlepszy pomysł. Makijaż wcale nie będzie wyglądał lepiej, a użyty podkład lub puder zacznie się rozwarstwiać. To chyba jeden z koszmarów każdej kobiety..

Postaw na lekkość

Jeśli masz duże pory, uważaj na produkty do pielęgnacji skóry, które są komedogenne lub blokują pory, mówi dr Jaliman.

Zdecydowanie zapomnij o ciężkich produktach nawilżających i grubych, kremowych podkładach. Zamiast tego sięgnij po lżejsze produkty do makijażu, w tym podkłady w płynie na bazie wody zamiast na bazie oleju. Również żelowe konsystencje mogą się sprawdzić zarówno w pielęgnacji jak i w makijażu. Ponadto zaleca się stosowanie pudrowych podkładów na bazie minerałów, zawierających składnik pielęgnacyjny.

Załóż maseczkę

Pory wyglądają na znacznie większe, gdy są wypchane brudem i olejem. Postaw na głęboki detoks przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej dwa razy, z maskami przeznaczonymi do „wysysania śmieci”. Składnikiem cieszącym się największą popularnością jest niewątpliwie węgiel aktywny – jego ujemny ładunek przyciąga i wiąże się z dodatnio naładowanymi toksynami, jak magnes wyciągający brud i olej z porów.

Szukaj maseczki, która jest antybakteryjna i przeciwzapalna, a także zawiera siarkę, która nasyca olej. Również eksfolianty, które wspomagają rotację komórek, rozjaśniają skórę i oczyszczają pory, to składnik, który powinien się znaleźć w maseczce idealnej. Innym świetnym wyborem są maseczki z aktywnym węglem drzewnym do absorpcji zanieczyszczeń, ale wzbogacone o glinkę wapniowo-montmorylonitową do delikatnego odłupywania martwych komórek skóry, a także przeciwstarzeniowa witamina C i antyoksydanty.

Nie omijaj produktów nawilżających

Uwaga, kobiety z dużymi porami: Nie bójcie się sięgać po produkty nawilżające! To właśnie odpowiednio nawilżona skóra będzie wyglądała bardziej zdrowo, co zawsze sprawia, że pory wydają się mniejsze. Ale oprócz efektu optycznego zmniejszenia porów, nawilżona skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na przyjmowanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Tu znajdziesz porady jak prawidłowo nawilżać cerę

Pamiętaj, aby wybrać beztłuszczowy preparat nawilżający, kontrolującym poziom sebum, a dla uzyskania korzyści przeciwstarzeniowych, z peptydami, przeciwutleniaczami i enzymami naprawczymi DNA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *